دانلود Visual Studio Code v1.80.2 x86/x64 Win/Linux / ویژوال استودیو کد، نرم افزار ادیتور پیشرفته زبان های برنامه نویسی

3 - دانلود Visual Studio Code v1.80.2 x86/x64 Win/Linux / ویژوال استودیو کد، نرم افزار ادیتور پیشرفته زبان های برنامه نویسی

Visual Studio Code یک محیط یکپارچه توسعه نرم ‌افزار که به منظور طراحی و ایجاد اپلیکیشن ها و برنامه های تحت وب و مبتنی بر فضای ابری طراحی شده است. ابزارهای ساده و در عین حال کاربردی این برنامه از نظر عملکرد مشابه Visual Studio هستند اما دارای ویژگی های به روزتر و جامع تری می باشند و این برنامه مجموعه ای از ابزارهای کاربردی را در محیط کاربری مدرن و کارآمدی ارائه می کند. یکی از ویژگی های قابل توجه این برنامه ، قابلیت های کنترل Git می باشد که فرآیند تست ، ساخت و حتی گسترش انواع مختلف نرم افزارها را تسهیل می نماید.

با استفاده از این برنامه کاربر می تواند چندین طراحی مختلف را ایجاد نموده و آن ها در پروژه مورد خود ذخیره نماید و به طور سریع و آسان نسبت به پیکربندی آن ها اقدام کند.

از دیگر ویژگی های برنامه Visual Studio Code می توان به امکان استفاده از اسنیپت های نمونه و همچنین امکان ایجاد و ذخیره فرگمنت ها یا قطعات کد توسط خود کاربر اشاره کرد.

این برنامه قابلیت ایجاد خروجی پروژه به صورت فایل نوشتاری را دارد و از آن مهم تر از زبان های برنامه نویسی مختلف همچون C# ، C++ ، کلوژر ، F# ، HTML ، JSON ، Lua ، PHP ، Perl ، پایتون ، SQL ، ویژوال بیسیک ، XML و برخی دیگر از زبان ها و همچنین از توسعه در محیط های Node.js و ASP.NET پشتیبانی می کند.

قابلیت های کلیدی نرم افزار Visual Studio Code:
– قابلیت IntelliSense برای تکمیل هوشمند کد ها (تکمیل متغیرها، روش ها و ماژول های وارد شده)
– خطایابی ساده (Debugging)
– دیباگ کدها با نظارت بر متغیرها و اجزای سازنده طراحی شده
– امکان تعریف یک نقطه توقف در دیباگ با ویژگی Call Stack
– کامپایل سریع برنامه ها
– قابلیت های Navigation Code و Refactoring برای مرور و بررسی سریع کدها
– پشتیبانی از SCM در ویرایشگر برای تسریع چرخه انتشار
– و …